Váhate, či si máte kúpiť korenistý sprej?

Pokiaľ sa chcete ubrániť útoku, s zakúpením korenistého spreja rozhodne neotáľajte. Medzi obeťami prepadnutia a ďalších násilných činov sú najčastejšie ženy, pre ktoré kvalitný korenistý sprej predstavuje účinnú obranu. Na trhu existuje mnoho rôznych pomôcok pre sebaobranu, ktoré pri správnom a pohotovom použití pomôžu útočníka zastaviť alebo aspoň zaskočiť a získať čas pre útek.

Medzi najznámejšie obranné prostriedky patria spreje so slzotvorným plynom typu CN (chloracetofenon) a CS (chlorbenzalmalodinitril),  začínajú pôsobiť až po 20 sekundách a ich účinok je naviac premenlivý, lebo závisí na individuálnej odolnosti. Obrana týmto typy sprejov býva málo účinná najmä keď ide o použitie proti psychopatickej osobe alebo násilníkovi pod vplyvom alkoholu či drog.

Obranný sprej s výťažkom z kajenského korenia

Pri voľbe obranného spreja dajte prednosť takému, ktorý obsahuje výťažky z kajenského korenia. Tento typ obranného spreja sa označuje OC (oleoresin capsicum alebo tiež kapsaicín) a na rozdiel od slzných plynov CN a CS je účinný aj proti podnapitým osobám a všetkým so zníženým prahom bolesti. Pokiaľ OC korenistým obranným sprejom zasiahnete sliznice, účinok je spoľahlivý a okamžitý. Látka kapsaicín spôsobuje dočasné oslepnutie, dýchavičnosť, dráždivý kašeľ a silné pálenie pokožky.

OC korenisté obranné spreje objednané v našom e-shopu sú dokonale namiešané, obsahujú výbornou živicu a veľmi kvalitné rozpúšťadlá. OC korenistý sprej má ľahko odklopiteľnú poistku a je nehorľavý (paralyzér, cigareta). Obranné spreje ponúkame za výhodné ceny!